Patronat -  Sursum Corda

 

Szkolny Klub Wolontariatu  "Na Dobry Początek” działa w naszej szkole od marca 2017 roku.

Opiekunki:

Wiesława Górska
Joanna Mikulska

ROK SZKOLNY 2021 / 22


"Kampania Uliczna"

5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w "Kampanię Uliczną", aby pokazać wszystkim, jak ważna jest praca społeczna wykonywana na rzecz innych, często potrzebujących osób. W górę serca ❤

 

ROK SZKOLNY 2020 / 21


SZKOLENIE ONLINE

7 października odbyło się szkolenie online z podstaw wolontariatu.

Tematyka spotkania dotyczyła działalności w czasie pandemii:

Warsztaty bardzo spodobały się naszym wolontariuszom z klas: 6d, 7a, 8b oraz 8c.

 

ROK SZKOLNY 2019 / 20


ANIMACJA GRUPY METODĄ ZABAWY

W ramach projektu "Wolontariat ma sens" w naszej szkole odbyły się warsztaty "Animacja grupy metodą zabawy". W trakcie zajęć uczestnicy poznawali techniki malowania twarzy oraz "wyczarowywania przedmiotów z baloników. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania, było ponad 40-stu wolontariuszy! Szkolenie prowadziła pani Joanna Bodziony ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

 

 


FOLKOWO DLA RÓŻY

16 listopada Szkolny Klub Wolontariatu kwestował w Trzech Koronach dla Róży Dąbrowskiej.

 

 


PACZKI MIKOŁAJKOWE

Wolontariusze szkolnego klubu do 4 grudnia zbierali słodycze do paczek mikołajkowych dla dzieci chorych z Sursum Corda.

 

 


ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Święto wolontariusze szkolnego klubu uczcili kampanią uliczną, rozdając przechodniom kalendarze i ciasteczka. Dla Klubu Wolontariatu przygotowano seanse filmowe w kinie Sokół. Wolontariusze byli  również na otwarciu "gadziarni" w Nowym Sączu.
Więcej na stronie...naszemiasto.pl

 

 


Sprzedajemy kartki świąteczne!

Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w kampanii charytatywnej wspierającej potrzebujących. Na terenie szkoły świąteczne kartki dobroczynne rozprowadzają uczennice z klasy 7c: Karolina Wójcik, Natalia Wójcik i Elena Liber. Akcji patronuje jak zwykle Stowarzyszenie Sursum Corda. Cena kartki - 2 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest dla chorych i niepełnosprawnych, objętych programem "Na Ratunek" (www.naratunek.sc.org.pl)

Zachęcamy do zakupu!

 

 

ROK SZKOLNY 2018 / 19


WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY

18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dla wolontariuszy. Tematyka zajęć dotyczyła: "komunikacje werbalne i niewerbalne", "czym jest komunikat - ja", "czym się różni asertywność od agresji", "czemu służy dopytywanie". Na korytarzu drugiego piętra można obejrzeć wystawę plakatów pod hasłem "WOLONTARIAT MA SENS". Cieszy nas, że liczba wolontariuszy w naszej szkole wzrasta. Obecnie jest nas 24 osoby.


Film  - "Wolontariat ma sens"

 

 


Warto być aktywnym !

Nasze wolontariuszki niczym pracowite mróweczki pakują andrzejkowe pierniczki z wróżbą pomagając w żmudnej pracy Stowarzyszeniu Sursum Corda.

 

 


AKCJE CHARYTATYWNE

 

Szkolne koło wolontariatu włączyło się w akację pomocy dla Kacperka.  Zebrano kwotę 511, 44 zł, która została przelana na wskazane konto.

 

 


Światowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia szkolne koło wolontariatu uczestniczyło w Światowym Dniu Wolontariatu biorąc udział w kampanii ulicznej pod hasłem  "WOLONTARIAT, JESTM ZA" (rozdawano serduszka, kalendarze i baloniki) oraz spotkaniu w kinie Sokół na projekcji filmu "Fantastyczne zwierzęta". Uwieńczeniem akcji było wspólne zdjęcie na płycie rynku.

 

 


Apel poparcia

W niedzielę, 10 lutego w Parafii św. Jana Pawła grupa wolontariuszy wraz z SU z naszej szkoły rozpoczęła akcję zbierania podpisów na listach poparcia o powrót jednostki wojskowej na Sądecczyznę. Uczniowie rozdawali ulotki i zachęcali do złożenia podpisu na listach poparcia. Akcja potrwa do następnej niedzieli.

Kolejna niedziela ...

 

 


Grosik dla Nikodema

W marcu szkole koło wolontariatu bierze udział w akcji "Grosik dla Nikodema".

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy - uzbieraliśmy 1422,02 zł. Wszystkim, którzy wzięli udział w akacji bardzo dziękujemy!

 


ROK SZKOLNY 2017/18  -  PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI

19 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Członkowie otrzymali pamiątkowe medale oraz tablice informujące o działalności w szkole.

 


POMAGAMY CZWORONOGOM

Przed Świętami Bożego Narodzenia  przedstawiciele SU i Wolontariatu pod opieką p. Anny Guc odwiedzili przytulisko dla psów. Przekazali  zebraną w ramach akcji karmę oraz koce - zobacz więcej >>>


ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

5 grudnia wolontariusze szkolnego koła uczcili ten dzień podsumowując projekt "Działam, bo lubię" przy pizzy i słodkościach.
Podsumowanie projektu - prezentacja multimedialna 2017

 


MAŁE GESTY, A DUŻO ZNACZĄ...


Członkowie szkolnego koła wolontariatu złożyli wizytę w SP nr 12 w Nowym Sączu.
"Zawieraliśmy nowe znajomości częstując ciasteczkami własnego wypieku. Pani Agnieszka Dzięgiel była naszą przewodniczką, która przedstawiła nam różne grupy wiekowe wychowanków szkoły. Uczymy się czerpać radość z pomagania innym. Jesteśmy dopiero na początku tej ścieżki, ale już teraz wiemy, że był to dobry wybór".

Zobacz zdjęcia >>>


GAZETKA INFORMACYJNA

Szkolny wolontariat zaprasza do czytania gazetki ściennej, która znajduje się na II piętrze korytarza szkolnego.

 


WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY SURSUM CORDA

11 października odbyło się spotkanie z panią Haliną Rams - "Akademia wyobraźni, czyli nietypowe zajęcia plastyczne". Na zajęciach uczestnicy odkrywali swoje zdolności manualno - plastyczne.

Kolejne spotkanie odbyło się 25 października pod hasłem "Postawa altruistyczna i wolontariat" Zajęcia poprowadziła pani Renata Czerwińska.
"Aby cieszyć się życiem, trzeba zauważyć potrzebujących pośród nas i pomagać na ile potrafimy. I właśnie uczymy się tego!"

 


ODKRĘĆ SIĘ NA DOBRO!

Zbieramy nakrętki! Nasze plastikowe, niebieskie worki jak zaczarowane ciągle się napełniają za sprawą uczniów i nauczycieli. Wyrobiliśmy nawyk skrupulatnego gromadzenia nakrętek w domu i szkole. Nawet przy sklepiku szkolnym postawiliśmy kolorowy karton, który nieustająco jest pełny po brzegi! I to nas cieszy!


WOLONTARIAT W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Nasi Wolontariusze: Zuzia, Hania, Zosia, Karolina i Oskar w wolnym czasie pomagają nauczycielom w świetlicy szkolnej. Organizują gry i zabawy swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas 0- III oraz pomagają im w nauce. W zamian za pomoc i poświęcony czas otrzymują od dzieci wiele uśmiechu i radości.

Zobacz zdjęcia >>>


"DO SERCA PRZYTUL PSA, WEŹ NA KOLANA KOTA... "

Nadchodzi zima, a obok nas czworonożni przyjaciele, którym trzeba pomóc. Gromadzimy karmę dla psów ze schroniska i bezdomnych kotów. Chcemy, aby ich miseczki zawsze były pełne... !

 


ROK 2016/17

Skład szkolnego koła wolontariatu:
Katarzyna Górowska, Natalia Jaszczur, Julia Wojtas, Laura Tokarczyk, Zuzanna Krerowicz, Oskar Fedko, Aleksander Kawecki, Karolina Pasionek, Zofia Dzięgiel, Zuzanna Hejmiej, Hanna Kołbon, Oskar Basiaka, Filip Zwolennik, Milena Papaj, Agnieszka Kalisz.
 


ŚWIĘTO SZKOŁY

Uczniowie "osiemnastki" podczas Święta Szkoły  skorzystali z atrakcji  przygotowanych przez członków szkolnego koła wolontariatu.

zobacz zdjęcia >>>

 


POMAGAĆ KAŻDY MOŻE ... zobacz więcej >>>

 


DOMEK DLA PTAKÓW

Bierzemy udział w akcji ,,Domek dla ptaków”. Wolontariusze wykonali budki dla ptaków, które z pomocą pana Michała przymocowaliśmy na drzewach w ogródku szkolnym.


 


ODKRĘĆ SIĘ NA DOBRO

Przez cały rok zbieramy nakrętki plastikowe pod hasłem ,,Odkręć się na dobro”, które odbiera od nas Stowarzyszenie z przeznaczeniem na dofinansowanie zabiegów dla chorych dzieci.


 


O CZYSTEJ PLAŻY NAM SIĘ MARZY

Będąc nad morzem w Jastrzębiej Górze zorganizowaliśmy akcję ,,O czystej plaży nam się marzy” gdzie zbieraliśmy śmieci, rywalizując ,,kto więcej…” nagrodą były muszle wyłowione z morza.