Szkolne Koło PTT  "Tupot małych nóżek"

Prezes    - Maria Olszyńska
Zastępca -  Wiesława Górska

ROK SZKOLNY 2019/20


Spotkanie szkolnego koła ptt

We wtorek, 10 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie miłośników turystyki górskiej, które poprowadzili: prezes zarządu - pani Jolanta Augustyńska oraz wiceprezes - pan Władysław Łoboz. Uczestnicy spotkania obejrzeli ciekawą prezentację, zapoznali się z ofertą wycieczek oraz zobaczyli sprzęt wysokogórski.

 

 


WIGILIA SZKOLNEGO KOŁA PTT NA CYRLI

W bardzo dobrych humorach wyruszyliśmy na Cyrlę sobotnim rankiem - 14 grudnia. Razem z nami wyruszyła prezes PTT - pani Jolanta Augustyńska oraz nasza przewodnik - pani Maria Dominik. Wspierali nas także rodzice: pan Marek Wajnert (nie opuścił w tym roku ani jednej wyprawy z nami) oraz pani Ela Seruga, która dzielnie maszerowała nadając tempo grupie. Droga upłynęła przyjemnie, ponieważ pani Jola osładzała nam szlak cukierkami.
A w schronisku wigilijnie: opłatek z życzeniami, barszczyk z uszkami, kolędowanie i znowu słodkości, tym razem popis cukierniczy naszej pani przewodnik - świąteczne ciasteczka z orzechami! Nie zabrakło również prawdziwie zimowych zabaw na śniegu, ponieważ Cyrla powitała nas białym puchem.

 

 


 

WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT

"9 listopada po raz kolejny przemierzaliśmy górskie szlaki, tym razem mozoliliśmy się przy wejściu na Rotundę. Jak zwykle na czele grupy królowali wytrwali piechurzy, którzy narzucali szybkie tempo marszu. Prowadził nas czerwony szlak, a my brodziliśmy w opadłych brązowo-bordowych liściach...zobacz więcej>>>

 


PAŹDZIERNIKOWA WYCIECZKA W GÓRY Z PTT

Aby zachęcić uczniów klas 4 i 5 do aktywnego wypoczynku w Szkolne Koło PTT zorganizowało wyprawę w góry pod przewodnictwem pani M. Dominik.
"Początkowo deszcz chciał nas przestraszyć, to jednak skapitulował, kiedy zobaczył ochoczo kroczącą, roześmianą  gromadę młodych wędrowców."

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/19


WYCIECZKA NA MAGURĘ MAŁASTOWSKĄ

W sobotę 10 listopada szkolne koło PTT uczciło 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wycieczką na Magurę Małastowską.
"Spod szkoły wyruszyliśmy w składzie: 40 uczniów, 4 nauczycieli, 2 wychowawców i p. przewodnik. Szliśmy starą węgierską drogą, która kiedyś prowadziła z Polski na Węgry przez Karpaty. Na trasie znajdowały się punkty przystankowe oznaczone tablicami informującymi nas o funkcji lasu, jego budowie praz florze i faunie. Dodatkowymi punktami na naszej ścieżce były obiekty historyczne - cmentarze z I Wojny Światowej. Tam zapaliliśmy znicze i pozostawiliśmy kwiaty z naszych jeszcze kwitnących ogródków. Nieprzewidzianą atrakcją było spotkanie z myśliwym, który opowiedział nam barwne historie. Odpoczęliśmy w starym schronisku grzejąc się przy kubku pysznej herbaty z cytryną. Z niecierpliwością czekamy już na wigilijną wyprawę w nasze piękne góry."

Zobacz zdjęcia >>>

 


Wycieczka z dreszczykiem emocji ...

29 marca członkowie szkolnego koła PTT pojechali na kolejną już wycieczkę, tym razem zobaczyć Skamieniałe Miasto.

"Przygodę rozpoczęliśmy u wrót Skamieniałego Miasta. Pani przewodnik opowiedziała nam barwne legendy. Mogliśmy zobaczyć, jakie skarby kryją się w zakamarkach Skały Grunwald, na swojej trasie spotkać wiele 'zwierząt skalnych" takich jak słonie, mrówkojad. Nie zabrakło także przeciskania się przez szczeliny skalne. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach - poznaliśmy wiele gatunków zwierząt i roślin zamieszkujących Karpackie Pogórze. Ekspozycja ornitologiczna i batyskaf, w którym odbyliśmy podwodny rejs dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń."

 

ROK SZKOLNY 2017/18


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT W GORCE

21 kwietnia odbyła się kolejna górska wycieczka organizowana przez szkolne koło PTT. Tym razem uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami i przewodnikiem wybrali się w Gorce na górę ,,Gorc’’. W drodze na szczyt podziwiali malownicze widoki. Nie zabrakło pięknej polany, na której opalaliśmy nasze blade twarze. Innym tak się śpieszyło na szczyt, że wyprzedzili naszego przewodnika p. Łukasza. Kiedy doszli do celu ku naszym oczom ukazała się wysoka wieża , którą wszyscy szturmowali. Na wycieczce nie zabrakło oczywiście rodziców, a nawet i babć. Wszyscy wrócili szczęśliwi, zadowoleni i pełni wrażeń.

Uczestniczki wycieczki.

Zdjęcia >>>

 


 

WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT DO CZERWONEGO KLASZTORU

Szkolne koło PTT 10 marca powitało wiosnę wycieczką do Czerwonego Klasztoru wraz z przewodniczką panią Joanna Król oraz opiekunkami koła - panią W. Górską i panią M. Olszyńską... zobacz więcej >>>

 


 

SZKOLNE KOŁO PTT W STAREJ LUBOWNI

28 października  członkowie szkolnego koła PTT udali się na wycieczkę do Starej Lubowni. W programie nie zabrakło atrakcji takich jak: zwiedzanie zamku oraz przejście górskie (ok. 3 godz.)

 


RADZIEJOWA

30 września Szkolny Klub PTT ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu wznowił działalność po wakacyjnej przerwie wyruszając zdobywać szczyt Radziejowej. Wyprawę prowadziła pani przewodnik Joanna Król a nasze panie Bogumiła Tracz i Wiesława Górska dzielnie maszerowały opiekując się nami. Także pogoda wspierała małych wędrowców, ciepłe promyczki jesiennego słońca towarzyszyły nam przez cały czas. Podziwialiśmy piękne widoki Beskidu Sądeckiego i Pienin które roztaczały się przed nami. (WG)

Zobacz zdjęcia >>>

 

 


ROK SZKOLNY 2016/17

 


SZKOLNE KOŁO PTT W CIĘŻKOWICACH

W sobotę, 25 marca grupa "szkolnych podróżników" wybrała się do Ciężkowic, pod czujnym okiem przewodnika - pana Wojciecha Lippy oraz opiekunek - pani Wiesławy Górskiej i pani Marii Olszyńskiej... zobacz więcej >>>


PO ZIMOWEJ PRZERWIE

Młodzi członkowie koła PTT nie mogli się już doczekać kolejnej wyprawy w góry. Tym razem wyruszyli do Zakopanego pod czujnym okiem przewodnika - pana Wojciecha Szaroty oraz opiekunek - pani Marii Olszyńskiej i pani Wiesławy Górskiej... /zobacz więcej: aktualności /


TURYSTYCZNA WIGILIA DZIECI

Podtrzymując tradycję lat ubiegłych, przewodnik Joanna Król z prezesem PTT Wojciechem Szarotą zaprosili dzieci ze szkolnych kół stowarzyszenia w Łabowej i SP nr 18 w Nowym Sączu na turystyczną wigilię w górach... /zobacz więcej: aktualności /

 


MALI TURYŚCI Z "OSIEMNASTKI" POMASZEROWALI NA HALĘ ŁABOWSKĄ

Ze względu na nieciekawe prognozy pogodowe na koniec tygodnia wycieczka dzieci z Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy Szkole Podstawowej Nr 18 w Nowym Sączu odbyła się w czwartek.       /zobacz więcej: sadeczanin.inf /

 


PORZUCILI KOMPUTERY I POSZLI NA LUBAŃ. ROSNĄ FANI PTT

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczął się kolejny cykl wycieczek dla dzieci organizowanych przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Nowym Sączu. Widać najmłodsi turyści byli spragnieni gór po wakacyjnej przerwie skoro pojawili się tak licznie.
Duża w tym zasługa nauczycieli z Zespołu Szkół w Łabowej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu, którzy doprowadzili do założenia szkolnych kół turystycznych PTT w swoich placówkach i skutecznie motywują dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. W Łabowej turystyczne działania koordynuje pani Dorota Rolka, a w SP nr 18 pani Maria Olszyńska i pani Wiesława Górska.      /zobacz więcej: sadeczanin.inf /

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/16

 


SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM PTT

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przewodnikiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizacja zrzeszająca miłośników gór stara się propagować turystykę indywidualną, zarówno letnią, jak i zimową, uprawianą w małych grupach, narciarstwo oraz alpinizm. Dużą wagę przywiązuje do edukacji młodych turystów, uważając, iż to oni najlepiej uchronią góry przed zniszczeniem.
W imprezach cyklicznych przewidziana jest wycieczka dedykowana dzieciom w jedną sobotę w miesiącu. 

 

 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT

W sobotę, 10 października członkowie szkolnego koła PTT pod opieką pani Marii Olszyńskiej oraz pani Wiesławy Górskiej, wyruszyli w Słowackie Tatry do Wodospadów Doliny Zimnej Wody. Przejście piesze na trasie: Stary Smokoviec - Hriebieniok - Wodospady Doliny Zimnej Wody - Tatranska Lesna dostarczyło mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT - BARDEJOV I OKOLICE

W sobotę, 14 listopada członkowie szkolnego koła PTT odwiedzili Słowację. Zwiedzanie Starego Miasta w Bardejovie, Muzeum Architektury Ludowej, ruin zamku w Zborovie, najstarszego drewnianego kościoła w Hervartovie - to były najciekawsze punkty programu wycieczki.

zobacz zdjęcia >>>

 

 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT - HALA ŁABOWSKA

18 grudzień 2015 roku stał się ważnym dniem dla uczniów SP 18, którzy regularnie uczestniczą w wycieczkach koła PTT. W czasie wspólnego spotkania wigilijnego na Hali Łabowskiej, 26 uczniów  naszej szkoły zostało uroczyście przyjętych do grona miłośników gór. Każdy otrzymał legitymację i odznakę PTT, stając się pełnoprawnym członkiem organizacji.

GRATULUJEMY !!!

 

 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT - MOGIELICA

Kolejna już w tym roku wycieczka członków szkolnego koła PTT odbyła się na trasie: Przełęcz Słopnicka 766 m.n.p.m - Bukowy Wierch – Mogielica 1171 m.n.p.m – Przełęcz E.Rydza-Śmigłego 700 m.n.p.m. Było również ognisko oraz  pieczone kiełbaski.

 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTT - TURBACZ
 

zobacz zdjęcia >>>